תיאטרון רמת-גן


תיאטרון רמת גן ע"ש אולב החמישי, מלך נורבגיה, הינו תיאטרון עירוני הממוקם במרכז העיר רמת גן, בצמוד לבית הספר למשחק בית צבי.

התיאטרון הוקם באביב 1993, מתרומתם הנדיבה של ממשלת נורבגיה ובית המלוכה שם, לאחר שבמהלך מלחמת המפרץ, בשנת 1991, הביעו הנורבגים את נכונותם לתרום ולתמוך בעיר ר"ג, כאות הזדהות עם סבלם של תושבי העיר בעת ההיא.

אולם תיאטרון ר"ג הינו היחיד מסוגו בארץ, הכולל "בימה פורצת", אשר את גובהה ניתן לקבוע על פי צרכי ההפקה. לבימה הפורצת מעבר תת קרקעי ממנו יכולים השחקנים להגיע לבמה גם מתחתיה ובאותו האופן גם "להעלם". בתיאטרון 328 מקומות ישיבה עם אופציה ל – 400 (תוספת כיסאות על משטח הבימה הפורצת) .

בתיאטרון מתקיימת פעילות מגוונת מכלל תחומי אמנויות הבמה. מלבד הצגות הרפרטואר, מקיים התיאטרון פעילות קבועה של שבתות תרבות, קונצרטים , הופעות מחול עירוניות, ערבי זמר וטקסים עירוניים. כמו כן משמש תיאטרון הבית של הפקות בית צבי השונות, כמו גם מגמת התיאטרון של בית הספר "בליך" .

תיאטרון רמת גן מאפשר גם קיום אירועים פרטיים ועסקיים כמו כנסים, תערוכות, ימי עיון, אירועי חברה ועוד. זאת בשילוב רחבת הלובי המותאמת לכל סוגי האירועים, וחדר סטודיו גדול, המאפשר פעילות משלימה.
צוות התיאטרון מעניק שירות וליווי אישי ללקוחותיו. התיאטרון כולל גם מזנון מפואר ומציע מערכות הגברה ותאורה מתקדמות.

נגישות התיאטרון מונגש לבעלי מוגבלויות, כולל מערכת עזר לכבדי שמיעה call hear ו step hear מעקות, לולאות השראה, מעלית מדברת, מדרכים, פסי החלקה, step-hear,call-hear, מדבקות ניגודיות, לחצן מצוקה s, עמדות נגישות, שירותים מותאמים .
בתיאטרון זה, מיקום לכסאות גלגלים בשורה 10 מכיסא 1 ועד כיסא 4 ומכיסא 26 ועד כיסא 29.

אירועים קרובים